کاتچین بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان

کاتچین: بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان سرطان استخوان بازیگر نقش مصدق

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ۴۰ سانس در يک روز براي سوپراستار

ديروز اتفاق عجيبي در سينماي ايران رخ داد. روز اول اکران اولين فيلم مهران مديري در پرديس سينمايي کورش اين فيلم ۴۰ بار روي پرده رفت و از هفت صبح ديروز تا پاسي از

۴۰ سانس در يک روز براي سوپراستار

۴۰ سانس در يک روز براي سوپراستار

عبارات مهم : تماشا

ديروز اتفاق عجيبي در سينماي ايران رخ داد. روز اول اکران اولين فيلم مهران مديري در پرديس سينمايي کورش اين فيلم ۴۰ بار روي پرده رفت و از هفت صبح ديروز تا پاسي از شب، ميزبان مردمي بود که آمده بودند تا ببينند سوپراستارشان در اولين تجربه سينمايي اش چه حرکت خارق العاده اي زده است.

۴۰ سانس در يک روز براي سوپراستار

فيلم اول مهران مديري احتمالا تا هفته هاي آينده در رأس خبرهاي فروش سينماي ايران خواهد بود. با شروع اکران فيلم «ساعت ۵ عصر» مهران مديري، مسابقه در فروش فيلم هاي سينمايي در حال اکران داغ تر شده است هست.

در حالي که فيلم «نهنگ عنبر۲» هفته گذشته در سرگروه سينمايي خود با فروش بيش از ۱۹ ميليارد تومان تعويض شد، اولين فيلم سينمايي مهران مديري هم با استقبال زياد علاقه مندان براي تماشاي اين فيلم در نخستين روز اکران همراه شده است تا مسابقه تازه اي ميان اين فيلم با آثاري همچون «اکسيدان» و «نهنگ عنبر۲» شروع شود.

ديروز اتفاق عجيبي در سينماي ايران رخ داد. روز اول اکران اولين فيلم مهران مديري در پرديس سينمايي کورش اين فيلم ۴۰ بار روي پرده رفت و از هفت صبح ديروز تا پاسي از

حبيب اسماعيلي ، مدير دفتر پخش رسانه فيلمسازان راجع به جديدترين آمار فروش فيلم «اکسيدان» به کارگرداني حامد محمدي به ايسنا گفت: فروش اين فيلم بعد از چهار هفته اکران به چهار ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان در کشور رسيده هست.

علي سرتيپي، مديرعامل مؤسسه پخش فيلميران که پخش کننده چند فيلم پرفروش روي پرده هست، هم در گفت وگويي با ايسنا بيان کرد: فيلم «نهنگ عنبر۲، سلکشن رؤيا» با وجود اينکه از سرگروه تعويض شده است ولی همچنان در تعدادي از سينماها نمايش داده خواهد شد و فروش آن تاکنون به ۱۹ ميليارد و ۳۳۰ ميليون تومان رسيده هست.

او افزود: فيلم «رگ خواب» حميد نعمت اله نيز تا شب گذشته (۲۹ تير) دو ميليارد و ۸۷۰ ميليون تومان و «برادرم خسرو» به کارگرداني احسان بيگلري هم دو ميليارد و ۱۰۰ ميليون تومان فروش داشته است.

سرتيپي با اشاره به شروع اکران فيلم «ساعت ۵ عصر» به کارگرداني مهران مديري هم گفت: تمام سانس هاي اين فيلم در سينماهاي پایتخت کشور عزیزمان ایران براي روز جمعه (۳۰ تير) به صورت اينترنتي پيش فروش شدند و اتفاق جالبي از اين نظر رخ داده است.

۴۰ سانس در يک روز براي سوپراستار

او راجع به اينکه گفته شده است در پرديس سينمايي کورش، ۴۰ سانس به اين فيلم تخصیص داده شده است داده شده است هست، توضيح داد: اولين اکران «ساعت ۵ عصر» هفت صبح است و ما در طول روز، بيشتر ساعت هايي که پيک اکران نيست و بقيه فيلم ها، فروشي ندارند را براي اين فيلم استفاده کرده ايم؛ ضمن اينکه به دليل خريد اينترنتي اين فيلم و پر شدن سالن ها، بسياري از کساني که براي تماشاي «ساعت ۵ عصر» حضوري با سينما مراجعه مي کنند با پر بودن سالن ها بليت فيلم هاي ديگر را مي خرند و اين خود به فروش فيلم هاي ديگر کمک مي کند.

تبعيض در اکران فيلم سينمايي«ساعت ۵ عصر»

ديروز اتفاق عجيبي در سينماي ايران رخ داد. روز اول اکران اولين فيلم مهران مديري در پرديس سينمايي کورش اين فيلم ۴۰ بار روي پرده رفت و از هفت صبح ديروز تا پاسي از

مديرعامل پرديس سينمايي تماشا نسبت به تبعيض در اکران فيلم سينمايي«ساعت ۵ عصر» تصویر العمل نشان داد. فيلم سينمايي «ساعت ۵ عصر» اولين فيلم سينمايي مهران مديري، جمعه ۳۰ تير درحالي اکران خود را در گروه قدس شروع کرده است که پرديس سينمايي کورش در اولين روز اکران آن ۴۰ سالن از اين فيلم را براي مخاطبان خود تدارک ديده هست. اين سينما درحالي اين اکران ها را برپا مي کند که هنوز پرديس سينمايي «تماشا» هيچ نسخه اي از اين فيلم در اختيار ندارد که آن را اکران کند.

مسعود نجفي، مديرعامل پرديس سينمايي «تماشا» امروز در تصویر العمل به اين موضوع، يادداشتي منتشر کرد.

۴۰ سانس در يک روز براي سوپراستار

در اين يادداشت آمده است: «متأسفانه فيلم سينمايي «ساعت ۵ عصر» ساخته مهران مديري جهت اکران در اختيار اين سينما قرار نگرفت و پخش کننده اين فيلم با تبعيض بين سينماهاي نمايش دهنده باعث محروم شدن مخاطبان سينما در منطقه جنوب غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران از ديدن فيلم مهران مديري شده است هست.

در حالي که سينماي متعلق به اين پخش کننده در روز اول در ۴۰ سانس ميزبان مخاطبان اين فيلم هست، سينما تماشا به عنوان اولين پرديس سينمايي با سه سالن نمي تواند جوابگوي مخاطبان و علاقه مندان مهران مديري باشد؛ اتفاقي که پيش ازاين براي فيلم ديگر اين دفتر پخش «نهنگ عنبر۲» هم رخ داد و با پيگيري هايي که شد، با يک روز تأخير به روي پرده آمد.

ضمن پوزش از مخاطبان اين فيلم که به دنبال تماشاي آن بودند اعلام مي شود همچنان پيگير اکران، «ساعت ۵ عصر» در پرديس تماشا هستيم. به اميد پايان تبعيض و گذشت از منافع بيشتر به خاطر مردم.»

فيلم اول سوپراستار، مردم را به وجد آورد

مهران مديري در يک سال اخير با برنامه دورهمي اش به شدت در دل مردم جا بازکرده هست. او با گفتمان انتقادي، برنامه اش را از حالت يک تاک شوي صرف کاملا خارج کرده هست. او با اين برنامه حتي فيلم اولش را هم که مايه هاي طنز انتقادي دارد در کانون توجه قرار داده است.

«ساعت ۵ عصر» فيلمي کمدي و اجتماعي به نويسندگي و کارگرداني مهران مديري ساخته سال ۱۳۹۶ هست. اکران خصوصي اين فيلم به عنوان بزرگ ترين اکران خصوصي در تاريخ سينماي ايران است که افراد مطرح ايراني از جمله بازيگران، خواننده ها، منتقدان و ورزشکاران زيادي آن را تماشا کردند.

داستان فيلم از هفت صبح تا پنج بعدازظهر يک فرد را در پایتخت کشور عزیزمان ایران روايت مي کند که آن روز، آخرين وقت آن فرد است که بايد کاري را انجام دهد که اتفاقات و دردسرهاي عجيب زيادي براي آن شخص پيش مي آيد.

مديري در دورهمي بعضا حرف هايي مي زند که برايش دردسرهايي هم ايجاد مي کند. صحبت هاي مهران مديري در برنامه «دورهمي» تصویر العمل ها و اعتراض هايي را در فضاي مجازي به راه انداخته و برخي مخاطبان، جملات انتقادي او را به جريانات سياسي کشور نسبت مي دهند.

مهران مديري در برنامه قبل از انتخابات «دورهمي» در ادامه بيان تعريف «شجاعت» عباراتي را مانند «جواب آن دل و جرأت خارق العاده را با سازش کاري و منفعت طلبي مي دهيم» و «تو که نميتوني، بتمرگ منزل ات» به کار برد.

اين جملات مديري با تصویر العمل هاي متفاوت بازدیدکنندگان در فضاي مجازي روبه رو شده است که برخي از آنها اين ادبيات را نامناسب مي دانند و نسبت به آن معترض هستند. صحبت هاي مديري در برنامه «دورهمي» پيش تر هم مورد انتقاد قرار گرفته هست.

مهران مديري در آن برنامه گفت: «عده اي جرأت کردند وارد عملياتي شوند که به آنها گفته شده است بود، برگشتي در آن نيست. اگر ما بوديم چه کار مي کرديم، امروز که شرايط کاملا عادي هست، جواب آن دل و جرأت خارق العاده را با سازش کاري و منفعت طلبي مي دهيم. اگر دل و جرأت بعضي از کارها را ندارين، آیا پست هايي را مي گيريد که انجام وظايفش دل و جرأت مي خواهد، تو که نمي توني بتمرگ منزل ات.»

وقایع اتفاقیه

واژه های کلیدی: تماشا | برنامه | سينمايي | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs