کاتچین بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان

کاتچین: بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان سرطان استخوان بازیگر نقش مصدق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حدود ۵۰ نفر دوتابعیتی برکنار شدند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست امروز کمیسیون با وزیر اطلاعات را تشریح کرد.

حدود ۵۰ نفر دوتابعیتی برکنار شدند

حدود ۵۰ نفر دوتابعیتی برکنار شدند

عبارات مهم : کانال

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست امروز کمیسیون با وزیر اطلاعات را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، سید حسین نقوی حسینی، در خصوص نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: در شروع جلسه امروز، بحث تحولات منطقه به خصوص مسئله قطع ارتباط و روابط عربستان، امارات، بحرین و مصر با قطر مطرح شد و اعضا تحلیل های خود را از شرایط ارائه کردند.

حدود ۵۰ نفر دوتابعیتی برکنار شدند

نماینده مردم وارمین در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در ادامه جلسه، علوی وزیر اطلاعات همراه با همکاران در کمیسیون حضور پیدا کردند و بحث با حضور ایشان ادامه یافت. بعد از آنکه سوالات از وزیر اطلاعات مطرح شد، مطهری به عنوان نماینده پرسش کنندگان ابتدا پرسش مربوط به مدیران کانال های تلگرامی بود، را مطرح کرد.

وی ادامه داد: آقای مطهری بیان کرد که در آخر سال 95 ما شاهد بازداشت تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی بودیم که مخاطبان بسیاری داشتند، البته دستگاه های امنیتی مجازند که در بعضی مواقع اقدام به احضار افراد کنند ولی نه با این نحوه. ما عنوان را پیگیری کردیم گفتند این بازداشت ها از طرف وزارت اطلاعات نبوده، ولی ما از وزیر اطلاعات می توانیم پرسش کنیم. البته گفته شده است که مدیر کانال تلگرامی وزیر اطلاعات هم بازداشت شده است هست. این پرسشها اشکال دارد که به ضعف وزارت اطلاعات برمی گردد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست امروز کمیسیون با وزیر اطلاعات را تشریح کرد.

نقوی حسینی با بیان اینکه این پرسش به امضای 22 نفر از نمایندگان رسیده بود، اظهار داشت: وزیر اطلاعات در پاسخ گفت ما معتقدیم بین دستگاه پلیس با دستگاه اطلاعات متفاوت هست. تشکیلات اطلاعاتی جهت بگیر و ببند نیست، بلکه جهت نگیر و نبند هست. ما باید کاری کنیم که کار به اینجاها نرسید. با هزینه کمتر باید پرسشها حاکمیت را حل کرد و قبل از اینکه ماهیت امنیتی پیدا کرد، باید حل شود تا هزینه آن در پایین ترین سطح بماند.

بررسی دستگیری مدیران کانال های شبکه های اجتماعی

وی ادامه داد: وزیر توضیح داد که البته پرسشها تروریستی و تسلیحاتی متفاوت هست. ما در آن حوزه ها به هیچ گروه و حرکتی امان نمی دهیم ولی در حوزه شهروندی و حقوق مدنی نیاز به تعامل و صیانت داریم. با فعالان مدنی نشست می گذاریم، گفت وگو می کنیم، با بازیگران و صورت های معروف و با فعالان اقتصادی همینطور. نظرات آنها را می شنویم و با آنها گفت و گو می کنیم و بعد از آن اگر گروهی مسیری علی رغم امنیت ملی حرکت کند، تذکر می دهیم، اخطار می دهیم، احضار می کنیم که بیش از 90 درصد موارد جواب می دهد و اگر جواب نداد، کارها بعدی را انجام می دهیم.

حدود ۵۰ نفر دوتابعیتی برکنار شدند

این نماینده مجلس عنوان کرد: بر اساس گفته های وزیر، فعالان اینترنت هم مانند سایر فعالیت ها ممکن است سوءاستفاده کنند ولی وزارت اطلاعات بر همه فعالیت های مجازی اشراف کامل دارد و رویکردهای آنها را می شناسیم و قطعا به کانال ها و سایت ها و… غیرمجاز اجازه فعالیت نمی دهیم و با آنها مقابله می کنیم. تاکنون بیش از 50 هزار کانال ضدارزش و ضداخلاقی را از صحنه خارج کردیم که بخشی از آنها کانال های غیراخلاقی، سیاسی، ضدارزش های دینی بوده اند. در مورد بازداشت شدگان که در کانال های آنها نه پرسشها ضدارزش ها بوده و نه پرسشها ضداخلاقی بوده و نه پرسشها ضددین بوده، بلکه اغلب آنها افراد بسیار خوبی هستند و جزو خانواده انقلاب و نظام محسوب می شوند.

نقوی حسینی تاکید کرد: علوی در نهایت بیان کرد که به هر حال این بازداشت ها به وسیله وزارت انجام نشده و ما نباید پاسخگوی اقداماتی باشیم که دستگاه دیگر انجام داده هست، که بعد از توضیحات وزیر، مطهری از طرف امضاکنندگان گفت که از پاسخ وزیر قانع نشده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست امروز کمیسیون با وزیر اطلاعات را تشریح کرد.

وی ادامه داد: بعد از طرح پرسش مذکور، سوالی مربوط به لغو صحبت مطهری در مشهد مطرح شد. کواکبیان پرسش مذکور را مطرح کرد و وزیر اطلاعات توضیح داد ما پرسشها صحبت ها را بررسی می کنیم در صورتی که با منافع ملی و منطقه ای مغایرت نداشته باشد، مانعی جهت برگزاری آن نمی بینیم و جهت صحبت مطهری هم آماده بودیم و هیچ منعی هم جهت انجام آن نمی دیدیم، ولی عدم برگزاری آن جهت نظام هزینه داشت.

50 دو تابعیتی از پست های دولتی برکنار شدند

حدود ۵۰ نفر دوتابعیتی برکنار شدند

این نماینده مجلس به پرسش حاجی دلیگانی اشاره کرد و گفت: پرسش از این قرار بود که علت حضور تعداد زیادی مدیران دو تابعیتی در بدنه دولت یازدهم چیست؟ وزیر پاسخ دادند که بعضی از افراد مقیم هستند، یعنی به دلیلی در یک کشور دیگر اقامت داشته اند. اینها دوتابعیتی نیستند.

افراد مقیم هیچ مشکلی جهت تصدی مدیریت ها ندارند مگر منع قانونی داشته باشند. نوع دوم اقامت آمریکا تحت عنوان گرین کارت است و 5 ساله محسوب می شود. این فرد هم دوتابعیتی محسوب نمی شود و در صورت عدم منع قانونی دیگری می تواند تصدی مدیریت را داشته باشد. فقط دو تابعیتی ها یعنی کسانی که با پاسپورت ایرانی و پاسپورت سایر کشورها سفر می کند و رفت و آمد دارد. این افراد را قانون تعیین وظیفه کرده است و نوعی جرایم جهت آنها در دنیا داریم. چون قانون مدنی ما دوتابعیتی را نمی پذیرد.

نقوی حسینی گفت: علوی توضیح داد ما صدهزار ایرانی دوتابعیتی در دنیا داریم. اغلب آنها هم علاقه مند کشور عزیزمان ایران و انقلاب و نظام و کشور هستند ولی دوتابعیت دارند. اگر فردی را شناسایی کنیم که دوتابعیتی است نباید در سمت مدیریت قرار گیرد. اگر دستگاهی خود متوجه شد باید اقدام کند و اگر ما متوجه شویم ورود پیدا می کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزیر گفت از سال 95 حدود 300 نفر را احتمال می دادیم دوتابعیتی باشند، بررسی کردیم، حدود 50 نفر آنها دوتابعیتی بودند و برکنار هم شده است اند و در این زمینه کوتاه هم نیامدیم و نخواهیم آمد. ولی قبل از اثبات دو تابعیتی نمی توانیم با آبروی مردم بازی کنیم. در نهایت حاجی دلیگانی گفت هفته آینده پاسخ می دهم که قانع شدم یا خیر.

واژه های کلیدی: کانال | اطلاعات | بازداشت | کمیسیون | اطلاعات | کمیسیون امنیت ملی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs