کاتچین بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان

کاتچین: بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان سرطان استخوان بازیگر نقش مصدق

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افزایش پلکانی مالیات جهت مالکان منزل راه‌حلی جهت کنترل اجاره‌بهاست

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: زیاد کردن مالیات به صورت پلکانی جهت افرادی که منازل خود را با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده است اجاره می‌دهند می‌تواند راه‌حلی

افزایش پلکانی مالیات جهت مالکان منزل راه‌حلی جهت کنترل اجاره‌بهاست

افزایش پلکانی مالیات جهت مالکان منزل راه حلی جهت کنترل اجاره بهاست

عبارات مهم : اجاره

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: زیاد کردن مالیات به صورت پلکانی جهت افرادی که منازل خود را با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده است اجاره می دهند می تواند راه حلی جهت کنترل قیمت ها باشد، البته باید جلوی راه های گریز از قانون نیز بسته شود.

سیداحسن علوی در گفت وگو با ایسنا در ارزیابی از بازار اجاره بها، بیان کرد: امروز قیمت های اجاره بها واقعی نیست و غیرمنطقی هست. شاید نیاز باشد سالی ۱۰ درصد بر اساس تورم قیمت اجاره بها زیاد کردن یابد ولی اینکه در یک بازه زمانی قیمت ها به صورت سرسام آوری زیاد کردن می یابد کاملا غیرمنطقی است که فشار آن بر روی قشر کارمند و کارگر وارد می شود.

وی در ادامه گفت: با زیاد کردن تورم شاهد زیاد کردن قیمت مصالح ساختمانی و وسایل تاسیساتی هستیم و شاهد هستیم که افراد به صورت خودسرانه نیز قیمت ها را زیاد کردن دادند. زیاد کردن قیمت مصالح ساختمانی در بازه کنونی نمی تواند بر روی قیمت ها تاثیرگذار باشد ولی در آینده نه چندان دور تاثیر خود را نشان می دهد.

افزایش پلکانی مالیات جهت مالکان منزل راه‌حلی جهت کنترل اجاره‌بهاست

علوی در ادامه تصریح کرد: از آنجا که دولت سیستم نظارتی مناسبی ندارد و حتی بعضی از بنگاه های معاملاتی نیز کد رهگیری ندارند دولت باید نظارت عالی بر روی بازار مسکن داشته باشد وگرنه هر کسی جهت خودش قیمتی تعیین می کند، همانطور که اکنون این اتفاق در حال رخ دادن است.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید به طور خاص از طریق کارگروه و کمیته ای بر روی قیمت ها نظارت داشته باشد و با برنامه ریزی قیمت ها را در مناطق متفاوت تعیین کند. تا زمانی که دولت خودش به طور مستقیم وارد نشود نابسامانی در بازار مسکن نیز دیده خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: زیاد کردن مالیات به صورت پلکانی جهت افرادی که منازل خود را با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده است اجاره می‌دهند می‌تواند راه‌حلی

علوی در پاسخ به این پرسش که آیا زیاد کردن پلکانی مالیات جهت مالکان به صورتی که اگر فردی ۵۰۰ تومان اجاره بگیرد ملزم به پرداخت ۱۰ درصد مالیات باشد و فردی که یک میلیون اجاره بگیرد ملزم به پرداخت ۲۰ درصد مالیات باشد، چه میزان می تواند در مهار قیمت ها در بازار مسکن موثر باشد؟ اظهار کرد: زیاد کردن مالیات به صورت پلکانی جهت افرادی که منازل خود را با قیمت های بالاتر از سقف تعیین شده است اجاره می دهند می تواند یک راه حل جهت کنترل قیمت ها باشد، ما نیز از قبل گفته بودیم که باید از مالکان مالیات گرفته شود ولی باید راه های گریز از قانون نیز گرفته شود. ما شاهد بودیم که افراد با منعقد کردن قرارداد در بین خودشان به محضر و بنگاه ها مراجعه نمی کردند و منزل را خود به اجاره می دادند، باید نظارتی جدی با این قانون همراه باشد.

نماینده مردم سنندج در مجلس ادامه داد: مالیات یکی از راه حل هایی است که می تواند به گونه ای سرکشی قیمت ها را مهار کند ولی باید به راه حل های دیگر نیز توجه داشت. دولت باید به طور مستقیم وارد شود و تعیین کند که هر سال بر اساس تورم چه میزان اجاره منزل ها باید زیاد کردن یابد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس در ادامه در پاسخ به این پرسش که گرانی حوزه مسکن و عملکرد خودسرانه مالکان در این حوزه چقدر بر پرسشها جوانان و عنوان ازدواج آنها تاثیرگذار است؟ گفت: ما بیش از ۱۲ میلیون دختر و پسر داریم که حداقل نیاز به شش میلیون واحد ساختمانی جهت شروع زندگی آنها داریم. یکی از مشکلاتی که باعث شده است تا سن ازدواج زیاد کردن یابد گرانی مسکن هست. ما سنگی جلوی پای جوانان انداختیم که حتی آنها نمی توانند زندگی راحت ای را شروع کنند. بر اساس قانون باید بحث مسکن جوانان را جدی گرفت ولی ما توجه چندانی به این عنوان نداشتیم.

افزایش پلکانی مالیات جهت مالکان منزل راه‌حلی جهت کنترل اجاره‌بهاست

واژه های کلیدی: اجاره | بازار | قانون | کنترل | مالیات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs