کاتچین بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان

کاتچین: بازیگر بیماری معمای شاه سرطان استخوان سرطان استخوان بازیگر نقش مصدق

گت بلاگز اخبار اجتماعی خداحافظی افشاکننده املاک نجومی با ساختمان دادمان

>روز شنبه ۲۵ شهریورماه یکی از افرادی که گفته می‌شود در رسانه‌ای شدن پرونده املاک نجومی نقش داشته از معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی خداحافظی کرد.

خداحافظی افشاکننده املاک نجومی با ساختمان دادمان

خداحافظی افشاکننده املاک نجومی با ساختمان دادمان

عبارات مهم : ایران

>روز شنبه ۲۵ شهریورماه یکی از افرادی که گفته می شود در رسانه ای شدن پرونده املاک نجومی نقش داشته از معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی خداحافظی کرد.

به گزارش ایسنا، نام پیروز حناچی طی ماه های اخیر با افشاگری در بحث املاک نجومی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گره خورده بود. گفته می شود او یکی از افرادی بوده که اسناد مربوط به املاک نجومی را در اختیار سایت منتشرکننده گذاشته هست. حناچی که به عنوان یک شخصیت دانشگاهی و متخصص حوزه شهرسازی و معماری جزو اشخاص آشنا شده است این عرصه حداقل طی دو دهه اخیر محسوب می شود، روز شنبه رسما از معاونت معماری و شهرسازی کنار گذاشته شد و جای خود را به محمدسعید ایزدی مدیرعامل سابق عمران و بهسازی داد. حناچی در این مراسم به عنوان مشاور وزیر معرفی شد.

خداحافظی افشاکننده املاک نجومی با ساختمان دادمان

بنا به اظهارنظر کارشناسان طی ۱۰ سال اخیر رشد کمی کلانشهرهای کشور به قدری اوج گرفته که کیفیت به کلی فراموش شده است هست. در این روند آلودگی هوا، ترافیک، کیفیت نازل زندگی شهری، گسترش حاشیه نشینی، فرسودگی، فقر شهری و شهرفروشی از جمله آسیب هایی بود که پیروز حناچی اعتقاد است طی یک دهه خاموشی مانیتورینگ دولت بر مدیریت شهری شدت یافتن شده است است.

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و گزینش عباس آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی پیروز حناچی عهده دار سمت معاونت معماری و شهرسازی عباس آخوندی شد. او از ابتدای فعالیت، تمرکز خود را بر احیای جایگاه دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی گذاشت؛ دبیرخانه ای که خود او اعتقاد است تا پیش از آن تقریبا هیچ نقشی در تصمیم گیری های کلان نداشته ولی به اذعان سیدمحمد بهشتی ـ استاد دانشگاه ـ با روی کار آمدن دولت یازدهم عدل، مجددا به شهرها بازگشت.

>روز شنبه ۲۵ شهریورماه یکی از افرادی که گفته می‌شود در رسانه‌ای شدن پرونده املاک نجومی نقش داشته از معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی خداحافظی کرد.

شاید بااهمیت ترین نمود بی عدالتی در مدیریت شهری را بتوان تاخت و تاز سوداگران بر کلانشهرها دانست. تا جایی که حتی بعضی مصوبات کمیسیون ماده ۵، برج باغ، طرح های تفصیلی و جامع در خدمت بساز و بفروش ها قرار گرفته بود که ایستادگی وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم در برابر این رویه به دلخوری بعضی فعالان حوزه ساخت و ساز منجر شد. احداث ده ها مال، مگامال و آسمان خراش، خیابان های اطراف این بناها را به پارکینگ های کلافه کننده تبدیل کرده هست. در این شرایط، عباس آخوندی یکی از دلایل دو بار استیضاح خود را مخالفت با مدیریتی دانست که دلش می خواهد همه چیز را در کلانشهرها به عدد و رقم تبدیل کند.

وزیر راه و شهرسازی در جریان مراسم تکریم و معارفه معاون معماری و شهرسازی اظهار کرد: در مقطعی هستیم که باید بلند صحبت کنیم. من دو بار استیضاح شدم ولی هیچ برایم مهم نیست. می دانم هنگامی که جلوی سوداگران شهری می ایستید بی هزینه نیست. در یک جلسه می نشستند یک معامله می کردند. شما اگر جلوی آن را بگیرید هزینه باید بدهید. ولی من فکر می کنم آخر کار ما باید هزینه بدهیم. اگر قرار بر این نبود که به زندگی دانشگاهی خودمان ادامه می دادیم. فکر می کنم نیاز داریم که تصمیمات را بر اساس اجماع بگیریم.

آخوندی با اشاره به اوضاع شهرهای تهران، مشهد و سایر کلانشهرها گفت: در هر جای شهر عدم تعادل دیده می شود. ۲۵ درصد جمعیت شهری کشور عزیزمان ایران در یک نقطه بسیار فشرده جمع شده است هست. در پایتخت کشور عزیزمان ایران از یک طرف دارای ۵۰۰ هزار واحد خالی هستیم و از طرف دیگر انسانهایی در بد بختی مطلق زندگی می کنند. این چه تعادلی است؟ این پرسشها را با دستور و بخشنامه مگر می شود حل کرد؟ در منطقه ۱ که باغشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بوده اساسا باغی باقی نمانده است.

خداحافظی افشاکننده املاک نجومی با ساختمان دادمان

حناچی نیز که قبلا در گفت وگو با ایسنا نحوه مدیریت شهری بر ساخت و سازها را به “باز بودن در دیزی و گربه بی حیا” تشبیه کرده بود، در مراسم تودیع خود عنوان کرد: بعد از نیمه سال ۱۳۹۲ با قبل از آن یک عوض کردن رویکرد جدی داشتیم. خاطرم است در هفته اول مسوولیت به شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران عرض کردم که روشهای قبلی دیگر قابل ادامه نیست و ما نیازمند عوض کردن رویکرد در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران هستیم. نه اعضای شورای عالی و نه اعضای کمیسیون ماده ۵ مثل قبل تصمیم نخواهند گرفت و شما ناچار به عوض کردن رویکرد هستید. خوشحالم بعد از چهار سال اعلام کنم که ما موفق شدیم.

عملکرد ۱۰ ساله مدیریت شهری به خصوص در صدور مجوزهای بلندمرتبه در مناطق یک تا سه و ۲۲، چندان قابل دفاع نیست. بنا به گفته محمد شکرچی زاده مدیر مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مدیریت شهری باید در سال ۱۳۸۶ ظرف مدت ۶ ماه ضوابط بلندمرتبه سازی را ارایه می کرد ولی در سال ۱۳۹۳ این اقدام را انجام داد که در این بازه زمانی از خلا قانونی استفاده شد و کمیسیون ماده ۵ اجازه احداث تعداد قابل توجهی ساختمان های بلندمرتبه را در معابر باریک صادر کرد. هم اکنون بیش از ۲۷۰ ساختمان بالای ۱۲ طبقه در معابر ۶ تا ۱۲ متری در پایتخت کشور عزیزمان ایران احداث شده است که اگر آتش سوزی اتفاتق بیفتد امکان اینکه آتش نشانان بتوانند در آنجا مستقر شوند بسیار مسئله خواهد بود.

>روز شنبه ۲۵ شهریورماه یکی از افرادی که گفته می‌شود در رسانه‌ای شدن پرونده املاک نجومی نقش داشته از معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی خداحافظی کرد.

اما روی کار آمدن محمدسعید ایزدی به جای پیروز حناچی در شرایطی رقم خورد که افراد همسو با سیاست های دولت تدبیر و امید، شورای شهر پنجم و شهرداری را در دست گرفته اند. بر همین اساس به نظر می رسد ایزدی راه ساده تری در تعامل با مدیریت شهری خواهد داشت؛ راهی که بزرگراه صاف کن آن هزینه های معنوی زیادی را پرداخت کرده است.

واژه های کلیدی: ایران | مدیریت | مدیریت | معماری | شهرسازی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs